הקלעות למצב של מינוס בבנק

לונה פארק גלגל ענק

אז עבר עוד חודש, חודש בו ניסיתם לצמצם בהוצאות השוטפות ברמה משמעותית, אך למרבה הצער מספר המינוס בחשבון הבנק שלכם חושב אחרת.

אתם תוהים לעצמכם כיצד זה יכול להיות וכיצד עליכם להמשיך מכאן. אז נכון, מצב בו קיים מינוס משמעותי בחשבון הבנק אינו דבר משמח אף פעם, אבל כמו בכל סיטואציה בחיים, מומלץ להסתכל על חצי הכוס המלאה, ובמקום להתמרמר על המצב הנתון, לחשוב כיצד ניתן לצאת ממנו.

תחילה, חשוב לציין כי מצב של מינוס בבנק אינו מצב נדיר כל כך. מפי סקרים רבים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נמצא כי 45% מהציבור מתקשים לגמור את החודש. מעבר לכך, דעו כי כיום אנו נמצאים בתקופה בה האפשרות להכנס למינוס הינה גדולה יותר מבעבר, ואכן מדובר בתופעה מתמשכת.

טבלת ריביות
טבלת ריבית עבור משיכת יתר

אם כן, כיצד מתמודדים עם התופעה, וכיצד ניתן לצאת מהמינוס? לשם כך ישנן שתי דרכים מרכזיות:

הדרך הראשונה היא בדרך של מניעה. לקחת דף ועט ולעבור על כלל ההוצאות החודשיות השוטפות שלנו. בנוסף לכך, לתכנן קדימה הוצאות עתידיות שהולכות להיות לנו ביחס להכנסות עתידיות. תכנון כלכלי נכון הוא פתרון מצוין להמנעות ממצב של מינוס בבנק. אמנם מדובר בפתרון מתאים לטווח ארוך, אך בסופו של דבר הוא ילמד אותנו כיצד לחיות נכון באופן כלכלי.

לשבת לתכנן
שלב ראשון לתכנן הוצאות

דרך שניה היא לקחת הלוואות, אך לא סתם הלוואות אלא הלוואות אקספרס. הלוואות אקספרס ניתן לקבל כיום משלל גורמים, בנקאיים, חוץ בנקאיים ואפילו ממכרים קרובים. לרוב, הבנקים הגדולים לא ממהרים להעניק הלוואה לאנשים הנמצאים במינוס, וגם אם כן – ההלוואה לסגירת המינוס כוללת תנאים נוקשים למדי להחזירה. לשם כך, ניתן לפנות לגורמים חוץ בנקאיים כמו למשל חברות ביטוח, חברות אשראי ועוד.

משרד האוצר
שימוש במחשבון מינוס של משרד האוצר

הלוואות אקספרס הינן הלוואות שניתן לקבלן מהרגע להרגע. כלומר, תוך 24 שעות ממועד הבקשה, ובסכומים של עד 80,000 שקלים. הלוואות אקספרס ניתנות בתנאים נוחים ומותאמים אישית לכל לקוח ולקוח, על מנת שיהיה בטוח שיוכל להחזיר את כל הסכום במלואו במועד המיועד. הלוואות אקספרס אינן מיועדות למטרה אחת מסוימת, שכן הן מאפשרות לכם חופש בחירה במה לעשות עם הכסף, ולא תראו התערבות מצד אותם גורמים מלווים בנוגע לייעודו של הכסף.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*