היתרונות והחסרונות של הלוואות אקספרס

הלוואות אקספרס - תיזהרו שלא ליפול
הלוואות אקספרס - תיזהרו שלא ליפול

אז מה זה הלוואות אקספרס, מה טוב יותר ומה פחות, ובאיזה מצבים כדאי לפנות לאפשרות הזאת?

עם חלוף השנים, יותר ויותר אנשים נוהגים לקחת הלוואות אקספרס, או בשמן העברי – הלוואות מיידיות. הלוואות אקספרס ניתנות בפרק זמן מאוד קצר, כאשר הגופים אשר נותנים אותן הם הבנקים וחברות האשראי החוץ בנקאיות. בגלל שההחלטה לקחת הלוואות אקספרס מתקבלת לרוב בצורה חפוזה, רבים נוטים לא לקחת בחשבון את כל השיקולים שבלקיחת הלוואות אקספרס. להלוואות אקספרס יתרונות רבים, וזאת לצד חסרונות לא מעטים, להלן הבולטים שבהם:

יתרונות בהלוואות מהירות

היתרון העיקרי שבלקיחת הלוואת אקספרס הוא כמובן המהירות. הלוואות אלו ניתנות בפרק זמן מהיר במיוחד, לרוב של יממה או אפילו שעות ספורות. לכן, הלוואות אקספרס יכולות להוות פתרון מצוין לבעיות זמניות שדורשות כסף מהרגע להרגע: מצבים רפואיים דחופים, סגירת חוב באופן בהול וכדומה. בנוסף, חברות האשראי נותנות הלוואות ללא הרבה תנאים מקדימים, כך שאין בעיה מהותית לקבל הלוואת אקספרס.

הלוואות אקספרס, הלוואות, הלוואה, הלוואה מיידית
הלוואת אקספרס – כמו לנסוע על המים

חסרונות בהלוואות אקספרס

בגלל הקלות והזמינות שיש בלקיחת הלוואות אקספרס, רבים נוהגים לקחת את ההלוואות לצרכים שהם לא זמניים ובעיקר בשביל לסגור את המינוס בבנק וזאת כאשר אין סיבה באופק שהמינוס לא יקרה שוב. במצבים כאלו, חוזר המינוס בבנק להיות עצום (שכן כלום לא השתנה) רק שכעת יש ריבית נוספת על הראש שמגדילה את ההוצאות השוטפות. בנוסף, ואולי החיסרון העיקרי כשמדובר בהלוואות אקספרס, היא הריבית הגבוהה במיוחד שיש לשלם עבור ההלוואה. הריבית היא בעצם הריבית פריים שגובה בנק ישראל בתוספת לריבית אותה גובה הגוף המלווה. הבנקים נותנים את הריבית הנמוכה ביותר, אך מנגד מציבים תנאים מחמירים לקבלת ההלוואה, ואילו חברות האשראי אשר כמעט ולא מציבות תנאים לקבלת ההלוואה, גובות ריבית גבוהה משמעותית מזו של הבנקים.

לסיכום, להלוואות אקספרס ישנן יתרונות וחסרונות, כאשר הן משתלמות במיוחד במצב שבו נדרש סכום כסף רב באופן מיידי וחד פעמי. אם אתם עומדים בתנאים המחמירים של הבנקים, כדאי להתאמץ ולקבל את ההלוואה דרכם וכך לזכות בריבית נמוכה יותר מאשר זו של חברות האשראי. והכי חשוב – חישבו על הדרך בה תחזירו את הריבית, ותוודאו שאתם עומדים בדרך זו.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*