עצות יעילות להתנהלות נכונה בעת החזרת הלוואות

הלוואות
הלוואות

התנהלות כלכלית נכונה היא חלק בלתי נפרד מהחיים, וכן משפיעה עלינו ועל איכות החיים שלנו.

עם זאת, במדינה יקרה כמו ישראל, לעיתים ההתנהלות הנכונה שלנו קצת לוקה בחסר. במקרה של לקיחת הלוואות למשל, ישראלים רבים עושים טעות חמורה וממהרים לבקש הלוואות מהבנק, מבלי שהם בטוחים בוודאות כי הם מסוגלים להחזירה.

טיפים לפניי שלוקחים את ההלוואה

הדבר החשוב ביותר שיש לדעת בנוגע לבקשת ולקיחת הלוואות הוא שכל הלוואה שאתם לוקחים, תצטרכו להחזיר אותה עם ריבית. הכוונה היא, לתשלום שאנו צריכים לשלם בעבור שימוש בכספי ההלוואות. כמו כן, לעיתים קיימות הטבות והקלות רבות בנושא הריבית, אך חשוב לזכור כי כאשר אתם לוקחים הלוואות תדעו מה גודל הריבית ותוודאו שאתם אכן יכולים לעמוד כלכלית בתשלומה. ישנם חברות וגופים מסוימים אשר לוקחים ריבית גבוהה עד מאד, דבר זה הוא בעל משמעות רבה עד מאד ועל כן טרם לקיחת להוואה ממקור מסוים יש לבדוק את כל תנאי ההחזר עבור אותה הלוואה,מהו המחיר שיש להחזיר וכן מה התוספת של הריבית.

עצות להתנהלות נכונה בעת לקיחת ההלוואה:

עצה ראשונה, בשונה ממה שנהוג לחשוב, מומלץ לקחת הלוואות בסכומים גדולים יותר מאשר מספר הלוואות בסכומים קטנים. זאת אמנם שעל פי מראית עין, נראה כי הלוואות קטנות הרבה יותר קל להחזיר, וכי הן לא מהוות נטל כלכלי, אך הדבר לא נכון במדוייק. כלומר, כאשר אתם לוקחים הלוואה בסכום נמוך יחסית, ואחריה עוד אחת וכך הלאה, אתם בעצם גורמים לחוב שלכם, לריבית שלכם, ולסכום ההחזרה שלכם לגדול. על כן, מומלץ ביותר לבקש הלוואה אחת בסכום גדול יחסית ולתכנן תוכנית מדוייקת לגבי אופן התנהלות החזרת הכסף, לכן ישנם פעמים שעדיף להשקיע ולהלוות סכום כספי גדול אך להחזיר את הריבית בפעם אחת, מאשר לקחת סכומים קטנים אך להתחייב להחזרים רבים ובהתאם לכך גם ריביות רבות יותר-דבר שאיננו משתלם כלכלית בסופו של דבר.

עצה שניה, על מנת להקל על עצמכם בסכום החזרת ההלוואות, מומלץ לנסות למצוא מקום עבודה נוסף אשר ישמש אתכם כהשלמת פרנסה. תוכלו לעבוד שעות נוספות במקום העבודה שלכם, תוכלו לנסות למצוא עבודה במשרה חלקית מהבית, תוכלו לנסות להפוך את התחביב שלכם לעבודה שמכניסה כמה ג'ובות מהצד, ועוד. בכל מקרה, דעו שגם אם מדובר בהשלמת הכנסה בסכום נמוך, כל סכום יכול לעזור לכם לכסות את ההלוואות שלקחתם.

עצה שלישית, ואולי הכי ברורה מאליה – צמצמו בהוצאות שלכם. ברגע שבו אתם מחליטים שעליכם לקחת הלוואות מהבנק, דעו שעליכם מאותו רגע לעשות שינוי משמעותי בהוצאות שלכם, במשך התקופה בה אתם מנסים להחזיר את ההלוואה. כלומר, צמצמו במה שאתם יכולים, וכך תוכלו לחסוך בכל חודש קצת כסף, אשר בסופו של דבר יצטבר ויסגור לכם את החוב בקלות ויעילות.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*