דברים שחייבים לדעת לפני שלוקחים הלוואה

הלוואה, כסף, דולר
אם ההלוואה הייתה גודלת על עצים

אז אתם צריכים לקחת הלוואה בשביל משכנתה, לימודים, או רכב והאפשרויות הן רבות כדאי להבין ולדעת מה הן ההלוואות הקיימות, מה הריביות ואיך ריבית נקבעת. בדקנו מהי הדרך לקחת הלוואה בדרך הכי משתלמת

 

החיים הם לא צפויים ובשלב מסוים, ככל הנראה אנו נצטרך לקחת הלוואה לצרכים כאלו ואחרים. יתכן למכונית, יכול להיות למימון הלימודים ואולי לחתונת הילדים. כשיגיע הרגע חשוב שנדע מס' דברים: אילו הלוואות מוצעות כיום בשוק, על מה אנחנו בעצם חותמים ומהן ההלוואות המשתלמות ביותר עבור הצורך המסוים שלנו. לצורך המשימה גייסנו את אהרוני ניסינזון מנכ"ל אתר malvim-maher שיסביר לנו קצת איך הדברים עובדים.

 

לקחת הלוואה- איך מתחילים?

הדבר הראשון שעלינו לעשות כשאר אנו רוצים לקחת הלוואה הוא לגשת את הבנק בו אנחנו מנהלים את החשבון הפרטי שלנו. הבנקאי הפרטי שישך מולכם מכיר את ההיסטוריה של החשבון והוא ככל הנראה יוכל להתאים בשבילכם הלוואה עם ריביות אטרקטיביות ביותר.

הלוואות, דולרים, כסף
אז על איזה סכום ההלוואה?

עם זאת, למרות שהבנק הוא שלכם האופציה הטובה מבחינת אטרקטיביות, יכול להיות שדווקא בנק אחר יציע לכם ריביות נמוכות עוד יותר. כמובן זאת בתנאי שתעבירו את חשבון העו"ש אליו. "מס' בנקים במשק הישראלי יצאו בקמפיין השגת לקוחות חדשים באמצעות הלוואות בריביות נמוכות, אך לא תמיד אתם תצטרכו לעבור בנק כדי לקבל את ההטבה, אתם תמיד יכולים להשתמש בהצעה הזאת כקלף מיקוח מול הבנקאי שלכם".

 

הרבה בנקים מציעים הלוואות אטרקטיביות כאשר מדובר על הלוואה לסטודנטים או לרכב ושווה לבדוק אם אתם נמצאים באותה קבוצה. כמובן כשמדובר ברכב ישנן המון חברות המציעות הלוואות חוץ בנקאיות כמו חברות מימון לרכב או חברות האשראי.

 

הלוואה מחברת אשראי

חברות אשראי לא מציעות רק הלוואות לרכב אלא הלוואות כמעט לכל מטרה. הריביות משתנות מחברה לחברה ותמיד שווה לבדוק את ההצעות שלהם לפני שבוחרים בבנק כזה או אחר. "חברות אשראי ברוב המקרים מנסות להדגיש את ההחזר החודשי הנמוך יחסית ועל זה הם הולכים לשחק. אך אל תשכחו שהדבר החשוב ביותר הוא גובהה של הריבית, תהיו עקשנים ותבקשו את כל הפרטים לגבי הדברים הבאים: הסכום שיהיה בסוף התקופה, גובה הריבית, העמלות והחזר החודשי של הלוואה".

 

גם חברות ביטוח מציעות הלוואות ללקוחות שלהם בתמורה או כנגד שעבוד סכום מסוים מקרנות שנמצאות בטיפולן. הרבה אנשים משעבדים את קרן הפנסיה שלהם כנגד לקיחת הלוואה. מצד אחד הריביות נמוכות מאוד כיוון שהגוף המלווה במתן האשראי עומד על סיכון נמוך ביותר.  אך היזהרו, אם והיה ותתקשו להחזיר את ההלוואה, ההכנסה החודשים לקרן הפנסיה שלכם תקטן. והסיכון השני הוא שאם לא תחזירו את ההלוואה המלואה אתם לא תכלו לפדות את הפנסיה או להעבירה לחברה אחרת.

 

הלוואה אונליין

היום כדי לקחת הלוואה לא צריך אפילו לצאת מהבית ואפשר לעשות את הפעולה או דרך הטלפון או אונליין. כמעט כל הבנקים וחברות האשראי מציעות הלוואות דרך האינטרנט בכמה פעולות פשוטות. זה עושה את הדרך הרבה יותר קלה אך ברוב המקרים לא משתלמת, אל תתפתו לקחת הלוואה הרגע, עשו סקר שוק, בדקו מחירי ריביות ועשו השוואה. וזכו, הלוואות לא לוקחים ברגע.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*