מסחר אלקטרוני- כל מה שאתה צריך לדעת

בשנים האחרונות אנו שומעים הרבה על המושג מסחר אלקטרוני.

מהו מסחר אלקטרוני? לשם מה צריך אותו? על כל אלה במאמר הבא. מה שניתן להגיד על מסחר זה שהוא מתבצע דרך המחשב בין גופים עסקיים שונים או דרך סוכנים אלקטרוניים. מסחר זה מאפשר חשיפה של הצרכן למגוון מוצרים, יצרנים ומשווקים והוא עוד דרך למשווק או היצרן לבצע מסחר.

מהו מסחר אלקטרוני?

מסחר אלקטרוני הוא מסחר אשר נועד לעסקים בין גופים שונים או בין אנשים פרטיים. במסחר זה אין צורך בהסכם חוזה, כך שניתן לעשות איתו עסקאות רבות במהירות וביעילות ללא כל סרבול מיותר, עלויות ועוד. מסחר זה כולל בתוכו מגוון פעילויות שונות באינטרנט או ברשתות פרטיות בין ארגונים שונים אשר כוללים בין היתר, הפצת מידע ע"י ספקים, קנייה ומכירה של מוצרים ושירותים, תמיכה בלקוח או מוצר לאחר המכירה ועוד. לכן שיטת מסחר זאת היא שיטה מאוד משתלמת ללא מעט ארגונים שונים, אשר עושים לא מעט עסקאות ביום.

לשם מה צריך מסחר אלקטרוני?

מסחר אלקטרוני נועד על מנת לבצע עסקאות רבות ללא הסכם או חוזה כלשהו בין הצדדים. עם מסחר אלקטרוני ניתן לרכוש כמות גדולה של מוצרים או שירותים ביעילות רבה ובמהירות. כך שאין את הסרבול שיש במסחר עם חוזה הסכם ועד שהוא מתקבל אצל הצד השני, מה שלוקח לא מעט זמן. עם מסחר אלקטרוני ניתן לרכוש מוצרים ושירותים שונים במהירות וביעילות ע"י תשלום באשראי דרך מערכות סליקה שונות, וכך אנו חוסכים זמן יקר.

מה היתרונות של מסחר אלקטרוני?

למסחר אלקטרוני יש לא מעט יתרונות על פני שיטות אחרות בשוק. עם מסחר זה ניתן לאתר מוצרים או שירותים שונים ללא הגבלה היצע בשוק המקומי. לקצר את זמן איתור המוצר או השירות או המידע על המוצר בצורה יעילה. מציאת ספק מיטבי לפי קריטריונים של מאפייני מוצר/שירות/ מזעור העלות ועוד. כך שאם מסחר אלקטרוני יש לך נוחות מרבית שלא תמצא בשיטות אחרות. לכן רוב הארגונים השונים אוהבים להשתמש בשיטה זאת. היתרונות המרובים עושים את שיטות מסחר זאת לשיטה הטובה והיעילה ביותר.

מסחר אלקטרוני ואבטחת מידע

אחד מהחסרונות של מסחר אלקטרוני הינו נושא אבטחת מידע. הרי כל אחד רוצה שפרטי הכרטיס אשראי שלו ישמרו בתוכנות הכי מאובטחות ולכן אתרים רבים רוכשים את הטכנולוגיות המתקדמות בשוק אך עם זאת גם הקונים יכולים לשמור על פרטי כרטיס האשראי שהם מזינים באינטרנט על ידי אתרים כמו paypal וקניית כרטיס אשראי בדואר, כך שהכרטיס איננו מחובר לחשבון בנק. הטכנולוגיות והתוכנות החדשות עוזרות להגנת של האתרים נגד האקרים המנסים לגנוב את הפרטי החשבונות של הקונים.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*